W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Kategori | Arkiv, Nyheter

Ledig stilling som ungdomspastor

Skien baptistkirke ønsker å videreutvikle arbeidet vårt for ungdom og søker derfor en ungdomspastor i minimum 50% stilling.

Som vår nye ungdomspastor blir du en del av vår stab sammen pastor, barne- og familiepastor, og musikkpastor. Ungdomsarbeidet vårt består i dag av en ungdomssamling på fredagskvelder, bibelgrupper og konfirmantopplegg, og det er mange engasjerte frivillige ledere som er med.

Vi ønsker å være en flergenerasjons- og multietnisk menighet, og vår visjon er å være en menighet hvor hver enkelt lever i et nært fellesskap med Jesus og hverandre – og gir troen videre. Skien baptistkirke er Norges første og eldste baptistmenighet, stiftet i 1860, og har i dag 280 medlemmer, er en aktiv menighet med aktiviteter for alle aldersgrupper. Les mer om menigheten her: Skien baptistkirke

Stillingsstørrelse kan diskuteres, men vi søker etter en person i minimum 50% stilling. Dersom du ikke allerede har relevant utdanning vil vi legge til rette for at stillingen kan kombineres med studier dersom det er ønskelig.

Arbeidsoppgaver:

  • Videreutvikle eksisterende arbeid for ungdom
  • Oppfølging av frivillige ledere
  • Bygge relasjoner / miljøskapende arbeid
  • Forkynnelse og undervisning, fortrinnsvis for ungdom
  • Delta på stabsmøter
  • Noe administrativt arbeid

Kvelds- og helgejobbing må beregnes.

Lønn etter avtale.

Tiltredelse snarest etter avtale.

Søknadsfrist: 13.04.2022

Ta kontakt om dette høres interessant ut.

 

Spørsmål og søknad med CV rettes til:

Ingrid Marie Eikland (leder i familieutvalget)
E-post: ingrid.eikland@hotmail.com
Tlf.: 41307072

 

 

Kommer du ...

mai
22
søn
11:00 Baluba
Baluba
mai 22 kl. 11:00
Søndagsskole for barn 3 år – til og med 7.trinn. Vi møtes på gudstjensten og går i grupper. Barna i 5.-7.trinn går til egen samling i Villaen. Til slutt samles vi til deilig lunsj eller[...]

Gi en gave: Vipps til 10933

Luksefjellstua

Luksefjellstua

Leie menighetens hytte i Luksefjell !

Bibelen

Eldre artikler