W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Kategori | Arkiv, Nyheter

Jobb? – Ungdomspastor 50%

Vi søker ungdomspastor

Skien baptistkirke er Norges første og eldste baptistmenighet, stiftet i 1860. Menigheten har i dag 280 medlemmer, og er en aktiv menighet med aktiviteter for alle aldersgrupper. Vi ønsker å være en flergenerasjons- og multietnisk menighet, og vår visjon er å være en menighet hvor hver enkelt lever i et nært fellesskap med Jesus og hverandre – og gir troen videre.

Vi ønsker å videreutvikle arbeidet vårt for ungdom og søker derfor en ungdomspastor i minimum 50% stilling. Som vår nye ungdomspastor blir du en del av vår stab sammen pastor, barne- og familiepastor, og musikkpastor. Ungdomsarbeidet vårt består i dag av en ungdomsklubb på fredagskvelder, bibelgrupper og konfirmantopplegg, og det er mange engasjerte frivillige ledere som er med.

Arbeidsoppgaver:

– Videreutvikle eksisterende arbeid for ungdom

– Oppfølging av frivillige ledere

– Bygge relasjoner / miljøskapende arbeid

– Forkynnelse og undervisning, fortrinnsvis for ungdom

– Delta på stabsmøter

– Noe administrativt arbeid

Stillingsstørrelse kan diskuteres, men vi søker etter en person i minimum 50% stilling. Dersom du ikke allerede har relevant utdanning vil vi legge til rette for at stillingen kan kombineres med studier dersom det er ønskelig.

Kvelds- og helgejobbing må beregnes.

Lønn etter avtale.

Tiltredelse snarest etter avtale.

Søknadsfrist: 31.12.2021

Ta kontakt om dette høres interessant ut.

 

Spørsmål og søknad med CV rettes til:

Ingrid Marie Eikland (leder i familieutvalget)

E-post: ingrid.eikland@hotmail.com

Tlf.: 41307072

 

Kommer du ...

aug
14
søn
18:00 Sommersøndag
Sommersøndag
aug 14 kl. 18:00
Velkommen til sommersøndag i underetasjen. Vi starter med kaffe og kake og etterpå samles vi til vitnesbyrd, sang/musikk og andakt.

Gi en gave: Vipps til 10933

Luksefjellstua

Luksefjellstua

Leie menighetens hytte i Luksefjell !

Bibelen

Eldre artikler