W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Kategori | Nyheter

Bjørn Bjørnø valgt til ny generalsekretær

Bjørn Bjørnø

Landsmøtet i Det norske Baptistsamfunn valgte Bjørn Bjørnø som ny generalsekretær.

Det er positive tilbakemeldinger til Bjørn Bjørnø som den nye administrative lederen av kirkesamfunnet vårt. Det er første gangen det rekrutteres en leder utenfra baptistsamfunnet. Bjørnø har vært pastor i pinsekirkene i Elnesvågen, Kristiansand, Tromsø, Skien og Nesodden og de siste 11 årene har han ledet pinsemisjonen PYM. Han er gift med Eva, og de har to barn – Sandra og Kristian. Farfar har han også blitt, og han beskriver det som religiøst.

Han fortalte på ledersamlingen i Skien i september om viktigheten av barne- og ungdomsarbeidet, og sier at en kirke som ikke har et barne- og ungdomsarbeid undergraver sin egen framtid. Voksne og gamle må slutte å si at det ikke er bruk for oss. Unge mennesker har lyst til å ha voksne mennesker i sin omgangskrets. Barn og unge må integreres inn i våre gudstjenester. Husk at når besteforeldre ser barnebarn på plattformen blir de takknemlige.

Lokalkirken er viktig, og born again-kristne må finne en naturlig plass i fellesskapet. Samtidig handler det for lokal-menigheten om å gjøre noe hjemme og ute. Hvis en lokal kirke ikke driver misjon har den bommet på målet.

Et fokus på bibel og bønn er så enkelt og primært som det går an. Har vi ikke bibelen som fundamentet, så har vi laget vært eget. Vi finner inspirasjonen i bibelen, og Bjørnø lengter etter samlinger med mye bønn. Jeg ønsker å ha med meg folk som ber. Bønn baner vei for det andre, og uten bønn går vi på tomgang. Vi trenger åndelig energi, sier han forventningsfullt.

 

Kommer du ...

des
3
tor
16:30 Torsdagstweens
Torsdagstweens
des 3 kl. 16:30
Torsdagstweens har hobby, dans og konkurranse/lek. Innimellom vil vi ha diverse kurs. Det er mulig å kjøpe en baguett eller pizzabriks for kr.25,- fra kl.16.
17:00 Logos
Logos
des 3 kl. 17:00
Logos er barnekor for barn 1.-4.trinn kl.17-18.30. Vi synger, leker og har aktivitet sammen hver gang.
18:10 Skien Soul Children
Skien Soul Children
des 3 kl. 18:10
Soul Children kor for barn og ungdom 5.-10.trinn. Vi møtes i kirkesalen kl.18.10-19.50.
19:00 Møteplassen – Digitalt kveldsmøte
Møteplassen – Digitalt kveldsmøte
des 3 kl. 19:00
Møteplassen – Digitalt kveldsmøte https://us02web.zoom.us/j/5863325694 Møte ID: 586 332 5694 Passord: 1234
20:00 Skien Soul Teens
Skien Soul Teens
des 3 kl. 20:00
Ungdomskor i alderen 9.klasse (fra 2021) og eldre. Vi samles kl. 20-21 og samarbeider med Skien Soul Children om noen sangoppdrag og synger noe alene.
des
10
tor
17:00 Konfirmanter ut på besøk
Konfirmanter ut på besøk
des 10 kl. 17:00
Konfirmantene og ungdommene drar på besøk til eldre i kirken.

Gi en gave: Vipps til 10933

Luksefjellstua

Luksefjellstua

Leie menighetens hytte i Luksefjell !

Bibelen

Eldre artikler