W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Kategori | Nyheter

14 konfirmanter dette året

Under gudstjenesten 8. september ble konfirmantene dette året presentert. 14 deltakere består kullet av. Denne helgen hadde de og lederne vært på bli kjent samling i Luksefjell. Birgit Andersen koordinerer konfirmantarbeidet.

Gudstjenesten hadde også barnevelsignelse av lille Sander, og barnevelsignelse er bestandig høytid i menigheten.

Menighetsleder Jan Sæthre takket Gabriel Stephen for hans tjeneste som ungdomspastor siden juni 2012. Gabriel har betydd mye for mange ungdommer i deres livssituasjon. I tillegg har han et sterkt budskap i forkynnelsen. Som gave fra menigheten vil han få et maleri med motiv fra Jesu oppstandelse. Gabriel Stephen begynte som ungdomspastor i Langesund baptistmenighet 1. september.

Pastor Vidar Bergsland hadde takknemlighet som tema i sin tale, og tok utgangspunkt i Paulus’ brev til Kolosserne 3:15-17 La Kristi fred råde i hjertet, for til det ble dere kalt da dere ble én kropp. Og vær takknemlige! La Kristi ord få rikelig rom hos dere! Undervis og rettled hverandre med all visdom, syng salmer, viser og åndelige sanger til Gud av et takknemlig hjerte. Og la alt dere sier og gjør, skje i Herren Jesu navn, med takk til Gud, vår Far, ved ham.

Kommer du ...

aug
9
søn
18:00 Sommersøndag
Sommersøndag
aug 9 kl. 18:00
Sommersøndagen blir arrangert i henhold gjeldende smittevernsregler. Samlingen blir i kirkesalen uten bevertning. Trond Hjort er ansvarlig kontaktperson. Mobil 958 35 554.

Gi en gave: Vipps til 10933

Luksefjellstua

Luksefjellstua

Leie menighetens hytte i Luksefjell !

Bibelen

Arkivet

Dersom du bruker denne siden, så lagrer vi info om bruken din for å gi deg bedre innhold. mer informasjon

Vi lagrer bruker-informasjon for å kunne gi deg det beste innholdet og sikkerhet. Dersom du fortsetter å bruke sidene uten å godta dette, så er du herved klar over at du kan gå glipp av deler av innhold og funksjoner.

Lukk