W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Kategori | Nyheter

Harald Dønnestad ble takket for mange år som menighetsleder

Harald Dønnestad ble under søndagens gudstjeneste takket for 8 år som menighetsleder i Skien baptistkirke. Pastor Vidar Bergsland og Jan Sæthre overbringte takken på vegne av menigheten. 

Harald Dønnestad har hatt et sterkt ønske om å bruke sine nådegaver i menighetstjenesten, og hadde tatt med seg menighetsbrosjyren til takketalen og refererte til denne som en rettesnor for arbeidet. I brosjyren er menighetens visjon Å være en menighet hvor den enkelte lever i nært felleskap med Jesus og hverandre – og gir troen videre! og verdier Menigheten skal være et felleskap preget av godhet, raushet og vennskap. Menigheten skal være et felleskap der mennesker opplever seg elsket og tilgitt av Gud. Menigheten skal være et felleskap der vi gjennom alt gir Gud ære. Menigheten er det fineste som finnes, og menneskene som ikke er med er de viktigste som finnes!

Under gudstjenesten var det også en forbønnshandling for Jan Sæthre som tar over som ny menighetsleder.

 

Kommer du ...

aug
9
søn
18:00 Sommersøndag
Sommersøndag
aug 9 kl. 18:00
Sommersøndagen blir arrangert i henhold gjeldende smittevernsregler. Samlingen blir i kirkesalen uten bevertning. Trond Hjort er ansvarlig kontaktperson. Mobil 958 35 554.
aug
16
søn
18:00 Sommersøndag
Sommersøndag
aug 16 kl. 18:00
Sommersøndagen blir arrangert i henhold gjeldende smittevernsregler. Samlingen blir i kirkesalen uten bevertning. Trond Hjort er ansvarlig kontaktperson. Mobil 958 35 554.

Gi en gave: Vipps til 10933

Luksefjellstua

Luksefjellstua

Leie menighetens hytte i Luksefjell !

Bibelen

Arkivet

Dersom du bruker denne siden, så lagrer vi info om bruken din for å gi deg bedre innhold. mer informasjon

Vi lagrer bruker-informasjon for å kunne gi deg det beste innholdet og sikkerhet. Dersom du fortsetter å bruke sidene uten å godta dette, så er du herved klar over at du kan gå glipp av deler av innhold og funksjoner.

Lukk