W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Kategori | Nyheter

Gudstjeneste med trøkk

Ung lovsangere denne søndagen i kirka, som ledet menigheten i lovsang med glede og smil.

Det å få muligheten til å fly gjennom kirkesalen har aldri skjedd før, men ble en skikkelig opptakt til dagens tale.

Linda Andernach Johannesen fra Skien misjonskirke var på besøk denne søndagen. Hun inspirerte med utgangspunkt i Paulus’ brev til Efeserne 5:1 Ha gud som forbilde, dere hans elskede barn.  Menigheten ble bedt om å tenke over Hvordan kan du være sammen med Gud og bli smittet av hans kjærlighet og Når du har vært sammen med Gud, hvordan kan du sende hans kjærlighet videre til andre etterpå. Til slutt ble det gitt en utfordring om Se etter Guds kjærlighet i de du har rundt deg.

Marius og Kristian ledet lovsangen, når det ble innbudt til lystenning og forbønn i avslutningen av gudstjenesten.

Etter gudstjenesten var alle invitert til kirkemiddag av konfirmantene. Pastor Vidar Bergsland serverte sjølfiska og sjøllagede fiskekaker, for øvrig med god hjelp av kona Solveig. Inntektene fra kirkemiddagen er med å finansiere konfirmantenes prosjekt i Ogre i Latvia, som de skal besøke i vinterferien.

Kommer du ...

Gi en gave: Vipps til 10933

Luksefjellstua

Luksefjellstua

Leie menighetens hytte i Luksefjell !

Bibelen

Arkivet