W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Kategori | Nyheter

Nye medlemmer ønsket velkommen

Innledning

Kari Nøtland Sæthre ledet denne søndagen, og hadde fått hjelp av 3 ungdommer til å lese fra bibelen under innledningen av gudstjenesten. Sondre Vaagen leste fra Salmenes bok 119:89-90 I evighet, Herre, står ditt ord fast i himmelen. Din trofasthet varer fra slekt til slekt, du har grunnfestet jorden, og den består. Martine Lysø Sølyst leste fra Paulus’ andre brev til tessalonikerne 3:3 Men Herren er trofast, han skal styrke dere og bevare dere fra det onde. og Sofie Elise Hauen leste fra Brevet til hebreerne 13:8 Jesus Kristus er i går og i dag den samme, ja, til evig tid.

Christel og Harry Trainer

Christel og Harry Trainer ble ønsket velkommen som nye menigheten av pastor Vidar Bergsland. De har nylig flyttet til Siljan. Skien baptistmenighet har nå 320 medlemmer, som er det høyeste medlemstallet siden menigheten ble dannet for 158 år siden i 1860.

Søndagsskoleledere

Anne Lene Madsen presenterte ledere i søndagsskolen Baluba denne høsten.

Pål Ellefsen

Pål Ellefsen synger inspirert om troen på Jesus Kristus.

Dagens tale av pastor Vidar Bergsland var hentet 2. Kongebok 5 om hærføreren Naaman som måtte dyppe seg 5 ganger i Jordaneleven for å bli kvitt spedalskheten, etter at profeten Elisja hadde fortalt han hvordan han kunne bli frisk.

Kommer du ...

jan
18
fre
18:00 Tweens
Tweens
jan 18 kl. 18:00
Fredagsklubb for barn 5.-7.trinn med lek, konkurranser, andakt og mat.
jan
20
søn
11:00 Baluba
Baluba
jan 20 kl. 11:00
Søndagsskole for barn 3-12 år
11:00 Gudstjeneste med nattverd
Gudstjeneste med nattverd
jan 20 kl. 11:00
Vidar Bergsland taler. Barnevelsignelse. Åselill Sæthre og Eyolf Dale synger og spiller. Liv Marit Taranger synger. Søndagsskolen Baluba. Nattverd.
jan
24
tor
18:00 Konfirmasjon
Konfirmasjon
jan 24 kl. 18:00
Konfirmasjonsundervisning
19:15 Foreldremøte konfirmanter
Foreldremøte konfirmanter
jan 24 kl. 19:15
Informasjon om Latvia tur
jan
25
fre
18:00 Tweens
Tweens
jan 25 kl. 18:00
Fredagsklubb for barn 5.-7.trinn med lek, konkurranser, andakt og mat.

Gi en gave: Vipps til 10933

Luksefjellstua

Luksefjellstua

Leie menighetens hytte i Luksefjell !

Bibelen

Arkivet