W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Kategori | Nyheter

Velkomst og avskjed

Nye medlemmer

Søndagens gudstjeneste inneholdt både velkomst og avskjed.

4 nye medlemmer ble ønsket velkommen til menighetsfellesskapet Chris Frederiksen, Conrada Vinia Navarro, Gunvald Sæthre og Margit Sæthre.

Forbønn for familine Hurst

Det var avskjed med familien Hurst som har vært 2 år i Norge. Allison, Jeremiah og lille Zoe skal nå tilbake til Virginia i USA. Under gudstjenesten delte Jeremiah tanker omkring hva de har opplevd og hvordan Gud har ledet dem med utgangspunkt i at Gud er vår tilflukt og vår styrke fra salmene, samtidig som han takket menigheten. Allison sang to sanger His eye is on the sparrow og The Blood. Familien Hurst vil bli savnet av mange.

Under gudstjenesten ble menigheten utfordret til å bli med på å støtte flyktningene i Kachin-provinsen i Myanmar. Flyktningene har forlatt alt de har og har blitt bombet av myndighetene. Vi hjelper via Kachin Baptist Convention. Send din gave på Vipps 10933 eller bankkonto 2680.34.04266. Vi har lovet å sende 20.000 kroner.

Elin og Gabriel

Gabriel Stephen talte denne søndagen og kona Elin tolket. Han tok utgangspunkt i Evangeliet etter Matteus 18:18-20 Sannelig, jeg sier dere: Alt dere binder på jorden, skal være bundet i himmelen, og alt dere løser på jorden, skal være løst i himmelen. Også dette sier jeg dere: Dersom to av dere her på jorden blir enige om å be om noe, hva det enn er, skal de få det av min Far i himmelen. For hvor to eller tre er samlet i mitt navn, der er jeg midt iblant dem.»

Menigheten er til for å tjene hverandre og vi lærer å bli Jesu disipler.

 

Kommer du ...

okt
25
tor
14:30 Supertorsdag
Supertorsdag
okt 25 kl. 14:30
Supertorsdag samler barn og unge til lekser (14.30-16), Torsdagsmiddag kl. 16-17, barnekor, Soul Childrenkor og ungdomsaktiviteter utover ettermiddagen og kvelden. Både foreldre, barn og unge er velkommen til å delta. Det er kafé utover ettermiddagen.
16:50 Logos
Logos
okt 25 kl. 16:50
Barnekor for barn 1.-4.trinn
17:00 Trall
Trall
okt 25 kl. 17:00
Trall er småbarnssang for barn 1-6 år sammen med foreldre/foresatte. Vi har først en saggsamling og avslutter med lek og kveldsmat.
18:15 SSC
SSC
okt 25 kl. 18:15
Skien Soul Children er et kor for barn og unge 5.-10.trinn som øver annenhver torsdag.
19:15 SSTeens
SSTeens
okt 25 kl. 19:15
Skien Soul Teens er et kor for ungdom 10.trinn og oppover
okt
26
fre
18:00 Tweens
Tweens
okt 26 kl. 18:00
Fredagsklubb for barn 5.-7.trinn med lek, konkurranser, andakt og mat.
okt
28
søn
11:00 Gudstjeneste
Gudstjeneste
okt 28 kl. 11:00
Dainis Pandars fra Ogre Baptistkirke i Latvia taler.

Gi en gave: Vipps til 10933

Luksefjellstua

Luksefjellstua

Leie menighetens hytte i Luksefjell !

Bibelen

Arkivet